bg_image

نام: فرشید خیرآبادی
زمینه فعالیت: نویسندگی و شاعری
تحصیلات: مهندسی نرم افزار و مهندسی تجارت الکترونیک
تاریخ تولد: ۶ خرداد سال ۱۳۵۸ خورشیدی
(برابر با ۲۷ می سال ۱۹۷۹ میلادی)
محل تولد: ایران، کرج
پیشه: هنرمند، نویسنده و شاعر
کتاب‌ها:
سرشار خیال پنجره از نگاه
ناگاه برف باران
درخت وهم
شاعرانه نگاه کن
عکاسی از محصول برای تبلیغات
دیالوگ پیروزی
سرزمین داستان
سال‌های نویسندگی: ۱۳۷۴ تا اکنون
تأثیر پذیرفته از:
بایزید بسطامی، بیهقی، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، مهدی اخوان ثالث ،احمد شاملو، رضا دقتی، گلستان، محصص، شیرین نشاط، Harold Pinter، Samuel Beckett، Eugen Berthold Brecht، Vincent van Gogh، هوشنگ گلشیری، صادق چوبک، صادق هدایت، غلامحسین ساعدی
نام دیگر: فرشیدورد
شاگردی: بهروز ثروتیان، شفیعی کدکنی، تقی پورنامداران

 • زندگی نامه

فرشید خیرآبادی در ۶ خرداد سال ۱۳۵۸ به دنیا آمد. ایشان نویسنده، هنرمند، شاعر، داستان نویس، روزنامه نگارِ ستون نویس و دانش آموخته رشته های مهندسی نرم افزار و مهندسی تجارت الکترونیک است. به دلیل علاقه به هنر فاخر غرب از کودکی با موسیقی کلاسیک اروپا درآمیخت. بعدها به معماری ایران باستان و معماری مدرن آمریکا علاقه مند شد و تلاش کرد این هنرها را بفهمد. در نوجوانی به صورت کاملا تصادفی با موج نو در ادبیات معاصر ایران آشنا شد. ابتدای این آشنایی با اشعار زنده یاد فروغ فرخزاد بود. آن هنگام فهمید شعر، چیزی بیش از اشعار احمقانه یِ پیش پا افتاده یِ عاشقانه یا مدح دیگران است. دانست هنر بسیار فراتر از تفکراتِ عقب افتاده یِ مُشتی موجودات بی درد یا «کاسه لیسان قدرت» است. بعد از آن بود که شروع به جستجو در ادبیات معاصر ایران چه داستان و چه شعر کرد. علاقه عجیبی به شعر اخوان ثالث پیدا کرد و از عاشقان مکتب ساختاری و تفکری این مرد بزرگ شد. از اینجا به بعد یادگیری آکادمیک هنر ادبی را آغاز کرد.او یکی از نویسندگان فعال در کانون نویسندگان ایران[۱][۲][۳][۴][۵][۶][۷][۸] [۹] [۱۰] و از باورمندان مکتب «پست مدرنیسم» است. سه کتاب شعر [۱۱][۱۲][۱۳] و دو کتاب عکس [۱۴][۱۵] و تعداد بسیاری جستار به زبان فارسی منتشر کرده که بازتاب گسترده ای در رسانه های تخصصی [۱۶][۱۷][۱۸][۱۹][۲۰] [۲۱] [۲۲]، رسانه های حرفه ای [۲۳][۲۴][۲۵][۲۶][۲۷][۲۸] [۲۹] ، خبرگزاری های معتبر [۳۰][۳۱][۳۲][۳۳][۳۴] [۳۵]، روزنامه های ملی [۳۶][۳۷][۳۸][۳۹] [۴۰][۴۱][۴۲][۴۳] و روزنامه های محلی [۴۴][۴۵][۴۶][۴۷] یافته است.

 • آموختن، شاگردی و پژوهش

آموزه ها و شاگردی در شعر

در فنون شعری از شاگردان بهروز ثروتیان و از شاگردان با واسطه آثار مکتوب ]۴۸[ و رساله های احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث، محمدرضا شفیعی کدکنی، تقی پورنامداریان، محمد حقوقی و سیروس شمیسا محسوب می شود. اشعارش را به سبک نیمایی، سپید، آزاد و هایکو پارسی سروده است.

آموزه ها و شاگردی در داستان نویسی

هنر داستان نویسی او در نوع قلم زنی، ساختار ذهنی و باورهای محلی از غلامحسین ساعدی، صادق چوبک و هوشنگ گلشیری تأثیر پذیرفته [۴۹] اما در ساختار نوشتن و گفتار، شخصیت پردازی، تیپ سازی، توصیفات و شکل سازی –همچون آنچه در یک ویدئو دیده می شود- جز نویسندگانی است که به سبک داستان نویسی Flash Fiction ، Micro Narratives و Sudden Fiction می نویسد. گفتنی است او از اولین داستان نویسان مدرن علمی-تخیلی [۵۰[ زبان پارسی به شمار می آید.

 • سبک

سبک سرایش شعر

صنعت آرکاییزم[۵۱] یا باستانگرایی –چه در ساختار و چه در زبان- را در شعر استفاده کرده و از صنعت تلمیح بیشترین بهره را برده است. در اشعار ایشان فنون و تکنیک های شعر [۵۲] به غایت رعایت شده و سعی دارد شعری فاخر بسراید که با صنایع بدیع و آرایه های ادبی آراسته شده باشد. این روش باعث خوانش سخت شعر گشته اما هر چه پیش می رود خوانش اشعارش سهل تر شده و تمایل بیشتری به گرایش زبان پارسیِ مدرن پیدا کرده است.
یکی از باورهای ایشان این است که، به دلیل نبود موسیقی آشکار در شعر شاملویی و شعر آزاد، چکامه سرا ملزم به تولید یا آفرینش گونه ای از موسیقی شعری [۵۳] است؛ به طور مثال برای موسیقایی شدن چکامه -چون اوزان عروضی استفاده نکرده- از اوزان هجایی که در شعر فارسی پیش از اسلام وجود داشته استفاده کرده است و نیز از قافیه پردازی بسیار بهره برده –چه قافیه های دیداری و چه قافیه های شنیداری- و همچنین واج آرایی را به کمال در شعر پرداخته است؛ تا بدین گونه بتواند به موسیقی لازم برای چکامه پارسیِ مدرن دست یازد. از این رهگذر، به خلاقیت واقعی در موسیقی شعر پست مدرن دست پیدا کرده است.

سبک داستان پردازی

وِی در داستان نویسی همچون سبک شعرش گرایشِ افراطی به نوشتن سورئالیستی دارد [۵۴] و معتقد است تنها در چنین فضایی و با چنین حالات روانی می توان اثری اصیل Original آفرید [۵۵].

او از روش های داستان نویسی آمریکایی بهره می گیرد  و با شناخت دقیق مخاطب مدرن و زمان اندک او برای خوانش داستان، از تکنیکی در داستان گویی استفاده می کند که به مخاطب اجازه دهد در کمترین حجم گفتار هدف داستان را دریابد و خواننده را در اندیشه پردازی وارد کرده و در فضای تفکر بعد از خوانش رها کند از این رهگذر برای داستان پایانی باز در نظر گرفته تا خواننده مدتی درگیر مفهوم بماند و داستان بی درنگ پس از پایانِ خوانش تمام نشود [۵۶]. در سبک او، به جز ایجاز و کم گویی تلاش شده وضعیت و موقعیت ها با استفاده از توصیف محیط -همچون ویدئوی در حال نمایش- به خواننده منتقل شود [۵۷] .

روایت های داستانی اش با درون مایه زندگی، دردها، اهداف، آرمان هایِ انسان مدرن همراه است. از این جهت با استادان و پدران داستان گویش تفاوت فاحشی دارد چرا که دردها، زندگی و آرمان مدرن، بی مرز و بی فرهنگ اند و نمی توان اینگونه دردها را به کشور یا فرهنگی خاص محدود کرد. به همین دلیل حتی نام بیشتر کاراکترها، تیپ ها یا سرزمین ها ساختگی [۵۸انتخاب شده اند.

وی در داستان هایش گریزی هم به گویش «روایت غیر‌خطیِ» داستان می زند چرا که استفاده از گویش خطی در داستان گویی را منسوخ شده می داند. اینکه از نقطه زمانی «آ» آغاز کنیم و به نقطه زمانی «ب» برسیم جز احمقانه ترین روش های داستان پردازی مدرن است. اعتقاد او استفاده از تکنیک «فلش‌بک» ها و پرش‌های زمانی به عقب و جلو در مسیر زمانی داستان است چرا که داستان را مهیج، عمیق و سرگرم‌کننده می کند–هم برای خواننده، هم برای هنرمند داستان‌نویس-.

 • جستارها و مقالات

جستارها و مقالات ادبی و هنری

او تلاش کرده است پژوهش ها، تجربیات و باورهای هنری خود را در قالب جستارهایی در زمینه های هنر [۵۹]، هنر دیجیتالی [۶۰] و ادبیات فارسی [۶۱] نگاشته و منتشر کند. مثل جستار « شعر پست مدرن » که در آن به سوالات این چنینی پاسخ می دهد: « آیا تمامی شعرها در دوران معاصر «پست مدرن» هستند؟ در شعر پست مدرن معنا چگونه پیاده سازی می شود؟ تک معنایی چگونه به چند و چندین معنایی تبدیل شد؟ چه توانایی هایی برای مخاطب هنر پست مدرن نیاز است؟ » [۶۲].

جستارها و مقالات مهندسی

وی در حوزه ی مدیریت و مهندسی نیز دست به قلم دارد و جستارها و مقالاتش مورد توجه جامعه ی مهندسان و دانشگاهیان قرار گرفته است. این مقالات بسیار گزیده و با جنبه ی آموزشی به شکل گسترده در فضای وب فارسی منتشر شده اند.

نام مقاله: وب سایت ناشر آنلاین

نویسنده: فرشید خیرآبادی

ناشر: نشر فرشیدپرس

سال انتشار: ۱۳۹۳

دانلود مقاله از : طاقچه، کتاب سبز، تبیان

نام مقاله: درون سازمان های دیجیتالی چه می گذرد؟

نویسنده: فرشید خیرآبادی

ناشر: نشر فرشیدپرس

سال انتشار: ۱۳۹۳

دانلود مقاله از : طاقچه، کتاب سبز، تبیان

 • جایگاه هنری و ادبی

وی جز نویسندگانی است که با چراغ خاموش و بدون هیاهو آثار و اندیشه های خود را منتشر می کند. از این رهگذر تقریبا در تمامی رسانه های داخلی و خارجی پارسی زبان آثاری از او منتشر شده است.

جایگاه هنری و ادبی در ایران

در کانون نویسندگان ایران [۶۳] [۶۴] [۱۹۲]، انجمن قلم ایران [۶۵]، روزنامه آفتاب یزد [۶۶] [۶۷] [۶۸] [۶۹] [۷۰] [۷۱]، روزنامه آفرینش [۷۲] [۷۳] [۷۴] [۷۵] [۷۶] [۷۷] [۷۸] [۷۹]، روزنامه صدای ملت [۸۰]، روزنامه ابتکار [۸۱] [۸۲]، روزنامه عصر مردم [۸۳] [۸۴] [۸۵] [۸۶] [۸۷]، روزنامه پنجره ی نو [۸۸]، روزنامه پیام آشنا [۸۹]، روزنامه پیام زمان [۹۰]، روزنامه شهروند [۹۱] [۹۲]، مجله اینترنتی زیباشهر [۹۳] و دیگر نشریات داخلی آثارش چاپ و منتشر شده است.

داستانهای او در ایران محبوبیت قابل قبولی دارد و به صورت گسترده به چاپ رسیده است [۹۴] [۹۵] [۹۶] [۹۷] [۹۸] [۹۹] [۱۰۰] [۱۰۱] [۱۰۲] [۱۰۳] [۱۰۴] [۱۰۵] [۱۰۶] [۱۰۷] [۱۰۸] [۱۰۹] [۱۱۰] [۱۱۱] [۱۱۲] [۱۱۳] [۱۱۴] [۱۱۵] [۱۱۶] [۱۱۷] [۱۱۸] [۱۱۹] [۱۲۰] [۱۲۱] [۱۲۲].

جایگاه هنری و ادبی در نشریات فارسی زبان خارجی

در خارج از ایران، آثارش در نشریات فارسی زبان از جمله هفته نامه شهروند کانادا[۱۲۳][۱۲۴][۱۲۵][۱۲۶]، نشریه ادبی پوشه کانادا [۱۹۳] ، نشریه پیوند سرای آلمان[۱۲۷][۱۲۸]، فصلنامه سپیده افغانستان [۱۲۹]، گفتمان دیپلماسی افغانستان [۱۳۰][۱۳۱][۱۳۲][۱۳۳]، وحدت افغانستان [۱۳۴][۱۳۵]، نشریه ادبی نی افغانستان [۱۳۶][۱۳۷]، لوموند دیپلماتیک فرانسه [۱۳۸][۱۳۹][۱۴۰] بخش فارسی، نشریه ادبی پوشه کانادا [۱۴۱] [۱۴۲]، هفته نامه هدهد کانادا [۱۴۳][۱۴۴]، نشریه همیاری کانادا [۱۴۵] و نشریه روز آنلاین [۱۴۶] منتشر شده است. او مجبوبیت خاصی در جامعه تحصیل کرده و ادبی افغانستان دارد و مقالات و آثار ادبی شان مورد توجه آنها قرار گرفته و به صورت گسترده منتشر شده است [۱۴۷][۱۴۸][۱۴۹][۱۵۰][۱۵۱] [۱۵۲] [۱۵۳] [۱۵۴]. وی نویسنده تأیید شده فارسی زبان در شبکه ی اجتماعی گودریدز Goodreads است. برای آشنایی و معرفی این شبکه اجتماعی برای فارسی زبانان، جستاری در این زمینه نوشته [۱۵۵] است که مورد توجه بسیاری از نشریات و رسانه ها قرار گرفته و به صورت گسترده به چاپ رسیده است، در بخشی از آن چنین می خوانیم: «در این سایت، جامعه مجازی برای کتاب خوانان و کتاب دوستان که هر لحظه در آن کتابی معرفی می شود، توصیه می شود و «امتیاز» می گیرد. هر کاربر در آن قفسه شخصی کتاب دارد و می تواند به آن کتاب بیفزاید، نگهداری کند و به دیگران پیشنهاد کند» [۱۵۶][۱۵۷].

کتاب شناسی ( معرفی آثار فرشید خیرآبادی )

سرشار خیال پنجره از نگاه

نام کتاب: سرشار خیال پنجره از نگاه
نویسنده: فرشید خیرآبادی
ناشر: نشر فرشیدپرس
سال انتشار: ۱۳۹۲
ISBN : ‏‫‏‫۹۷۸-۹۶۴-۰۴-۸۳۰۷-۷
شماره کتاب شناسی ملی: ۳۱۳۲۴۳۰
رده بندی دیویی: ‏‫‏‫۸فا۱/۶۲
رده بندی کنگره: ‏‫‏‫PIR 8040 /ی۴۱۷س۴ ۱۳۹۲

ناگاه برف باران

نام کتاب : ناگاه برف باران
نویسنده: فرشید خیرآبادی
ناشر: نشر فرشیدپرس
سال انتشار: ۱۳۹۲
ISBN : ‏‫۹۷۸-۹۶۴-۰۴-۹۵۱۱-۷
شماره کتاب شناسی ملی: ۳۱۴۰۱۶۸
رده بندی دیویی: ‏‫‏‫۸فا۱/۶۲
رده بندی کنگره: ‏‫‏‫PIR8040 /ی۴۱۷‏‫ن۲ ۱۳۹۲

درخت وهم

نام کتاب : درخت وهم
نویسنده: فرشید خیرآبادی
ناشر: نشر فرشیدپرس
سال انتشار: ۱۳۹۲
ISBN : ‏‫ ۹۷۸-۹۶۴-۰۴-۹۵۱۲-۴
شماره کتاب شناسی ملی: ۳۱۴۰۱۶۶
رده بندی دیویی: ‏‫‏‫‏‫۸فا۱/۶۲
رده بندی کنگره: ‏‫‏‫‏‫‏‫PIR8040 /ی۴۱۷‏‫د۴ ۱۳۹۲

عکاسی از محصول برای تبلیغات

نام کتاب : عکاسی از محصول برای تبلیغات با تاکید بر تجارت الکترونیک
نویسنده: فرشید خیرآبادی
ناشر: نشر فرشیدپرس
سال انتشار: ۱۳۹۳
ISBN : ج.۱ ‏‫‏‫ ‫۹۷۸-۶۰۰-۰۴-۰۸۶۲-۶
شماره کتاب شناسی ملی: ۳۴۵۱۱۴۸
رده بندی دیویی: ‏‫‏‫‏‫۷۴۱/۶
رده بندی کنگره: ‏‫‏‫‏‫TR690/4‏‫/خ۹ع۸ ۱۳۹۳

شاعرانه نگاه کن

نام کتاب : شاعرانه نگاه کن!
نویسنده: فرشید خیرآبادی
ناشر: نشر فرشیدپرس
سال انتشار: ۱۳۹۳
ISBN : ‏‫۹۷۸-۶۰۰-۰۴-۱۱۵۲-۷
شماره کتاب شناسی ملی: ۳۵۰۹۴۹۴
رده بندی دیویی: ‏‫‏‫‏‫‏‫۰۲۶/۰۰۰۲۵
رده بندی کنگره: ‏‫‏‫‏‫N4000/خ۹ش۲ ۱۳۹۳

سرزمین داستان

نام کتاب: سرزمین داستان
‏نویسنده: فرشید خیرآبادی
ناشر: نشر شانی
سال انتشار: ۱۳۹۷
‏ISBN : ‏‫۹۷۸-۶۲۲-۶۳۰۵-۱۵-۰
شماره کتابشناسی ملی : ۵۵۸۱۱۲۶
‏رده بندی دیویی : ‏‫۸فا۳/۶۲
‏رده بندی کنگره : ‏‫PIR۸۰۴۰ /ی۴۱۷‏‫خ۹ ۱۳۹۷

دیالوگ پیروزی

نام کتاب : دیالوگ پیروزی
نویسندگان: فرشید خیرآبادی – شادی زهره وندی
ناشر: نشر اندیشه مطهر
سال انتشار: ۱۳۹۷
ISBN : ‏‫‏‫۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۴-۸۸-۷
شماره کتاب شناسی ملی: ۵۳۱۰۶۷۰
رده بندی دیویی: ‏‫‏‫‏‫‏‫۸۰۸/۸۸۲
رده بندی کنگره: ‏‫‏‫‏‫PN6095/ف۲خ۹ ۱۳۹۷

 • نشر فرشید پرس

نشر فرشید پرس در سال ۱۳۸۹ شروع به فعالیت کرده و ناشر محصولات فرهنگی و آثار ادبی و هنری است. فرشید خیرآبادی صاحب امتیاز آن است.

کتاب های منتشر شده «فرشید پرس» مورد توجه رسانه های گوناگون با نگرش های گه گاه متفاوت قرار گرفته و خبر انتشار کتاب ها به صورت وسیع در فضای رسانه ای تکثیر شده است [۱۵۸] [۱۵۹] [۱۶۰] [۱۶۱] [۱۶۲] [۱۶۳] [۱۶۴] [۱۶۵] [۱۶۶] [۱۶۷] [۱۶۸] [۱۶۹] [۱۷۰] [۱۷۱] [۱۷۲] [۱۷۳] [۱۷۴] [۱۷۵] [۱۷۶] [۱۷۷] [۱۷۸] [۱۷۹] [۱۸۰] [۱۸۱] .

 • انتشار کتاب ها در فروشگاه های آنلاین کتاب

کتاب های ایشان در سایت خانه کتاب ایران و کتابخانه ملی ایران موجود است. همچنین عضو رسمی سرای اهل قلم ایران است و کتاب های شعر و عکس در همه ی کتاب فروشی های الکترونیک و کتابخوان های دیجیتالی از جمله آمازون ، فیدیبو و طاقچه در دسترس است.

گفتنی است کتاب های مهندس فرشید خیرآبادی با استقبال وسیع مخاطبان پارسی زبان روبرو شده و بیش از یک میلیون بار از سراسر جهان دانلود شده است.

 • میهن پرستی

فرشید خیرآبادی به دلیل علاقه و احساس مسئولیتی که نسبت به مام میهن در خود حس می کرده، پنج جلد کتاب را به صورت رایگان به دلیل میهن پرستانه به مدت هفت سال منتشر کرد و پس از آن برای خرید در دسترس عموم قرار داده است. اعتقاد او این است که یک میهن پرست باید وظایف خود را نسبت به مام وطن به درستی انجام دهد.

دانلود کتاب شعر «سرشار خیال پنجره از نگاه» : آمازون ، طاقچه

دانلود کتاب شعر «ناگاه برف باران» : آمازون، طاقچه

دانلود کتاب شعر «درخت وهم» : آمازون، طاقچه

دانلود کتاب عکس «عکاسی از محصول برای تبلیغات» : آمازون ، طاقچه

دانلود کتاب عکس «شاعرانه نگاه کن!» : آمازون ، طاقچه

دانلود کتاب « دیالوگ پیروزی » : طاقچه

دانلود کتاب « سرزمین داستان » : فیدیبو

 

 • محبوبیت در شبکه های اجتماعی

او در وب سایت آپارات کانال تأیید شده دارد که با صدای شاعر سه کتاب شعر خوانده شده و پادکست تولید شده است. این پادکست ها مورد توجه پارسی زبانان قرار گرفته و بیش از صد و سی و پنج هزار بار گوش داده شده است.

گفتنی است کتاب های [۱۸۲] [۱۸۳] [۱۸۴] [۱۸۵] [۱۸۶] [۱۸۷] [۱۹۴] فرشید خیرآبادی در شبکه اجتماعی کتاب (گودریدز) صفحه رسمی داشته و مورد علاقه خوانندگان و هوادارن قرار گرفته است.

 • کالکشن عکس

فرشید خیرآبادی در ژانرها و سبک های مختلف عکاسی می کند هر چند که به بعضی از سبک ها علاقه بیشتری دارد. در عکاسی، اعتقاد چندانی به رعایت تکنیک ندارد. برای او فلسفه عکاسی و گاهی اهداف عکاسی بسیار مهم تر است چرا که عکاسی را بیشتر هنر می داند تا صنعت. ایشان علاقه زیادی به سبک های مفهومی و شهری دارد.

وی از عکاسی «سیاه و سفید» ( مونوکروم ) برای نشان دادن وضعیتی که در آن زندگی می کند و یا استیجی که از آن عکاسی می کند بهره می برد. او را نمی توان از عکاسان «استودیویی» دانست چرا که به جای عکاسی از زیبایی یا زیبا نمایش دادن استیج ها تمایل به نشان دادن هدف و باور ها دارد. وی عکاسی می کند تا باور خویش را نمایش دهد نه زیبایی را.

او به عنوان عکاس تبلیغاتی هم شناخته می شود و فوتو بوک های او در زمینه عکاسی برای فروش و تبلیغات منتشر شده. در عکاسی تبلیغاتی پافشاری او بر اهداف عکاسی است نه بر تکنیک عکاسی. وی معتقد به رساندن پیام تبلیغاتی به مخاطب است.

برای دیدن گالری عکس های رنگی یا مونوکروم روی دکمه زیر کلیک کنید.

 • کالکشن گرافیک

آثار گرافیکی او نزدیک به نقاشی های دیجیتالش است با این تفاوت که در گرافیک، او بیشتر به کارکرد رسانه ای گرافیک پرداخته و خواست اش رساندن مفهومی واضح در این آثار بوده است. گرافیک، رسانه ای برای حرف های تصویری اوست. برای دیدن گالری گرافیک روی دکمه زیر کلیک کنید.

 • کالکشن نقاشی دیجیتالی

او نقاشی دیجیتالی را به عنوان گونه ای از هنر مدرن و دیجیتالی می داند و معتقد به کارکرد های دیجیتالی و فسلفی مدرن این نوع هنر است. روش او در پیاده سازی ذهنی نقاشی دیجیتالی چیزی بین کلاژ، فوتو مونتاژ، گرافیک دیجیتالی و نقاشی مدرن است. در واقع وقتی به نقاشی های او می نگریم گویا به همه این تکنیک ها در یک اثر واحد نگاه می کنیم. پایه نقاشی های او عکس است. که با استفاده از روش «تصادفی» دست به تولید اثری جدید از دل عکس می زند و دیگر آن عکس وجود ندارد. انگار که آن عکس تنها باعث ایده پردازی شده نه چیزی بیشتر. در گالری های آنلاین آثار نقاشی های او به نمایش گذاشته شده است.

برای دیدن گالری نقاشی های دیجیتالی روی دکمه زیر کلیک کنید.

پانویس

انتشار سه شعر، کانون نویسندگان ایران، ۱۷ آبان ۱۳۹۴

داستان هایکو برای مردگان، کانون نویسندگان ایران، ۲۶ آذر ۱۳۹۴

جستار فنون شعر، کانون نویسندگان ایران، ۵ دی ۱۳۹۴

داستان اول اکتبر، کانون نویسندگان ایران، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

شعر ای مرد، کانون نویسندگان ایران، ۲ شهریور ۱۳۹۶

شعر از شهر گذشت، کانون نویسندگان ایران، ۱۱ آذر ۱۳۹۶

داستان امشب آخرین شب است، کانون نویسندگان ایران، ۱۴ مهر ۱۳۹۴

شعر سرزمین ها دور از فرسنگ ها، کانون نویسندگان ایران، ۲۷ مهر ۱۳۹۴

شعر پیامبر من، کانون نویسندگاه ایران، ۱۰ آبان ۱۳۹۶

سه شعر، کانون نویسندگان ایران، ۱۵ آذر ۱۳۹۴

صفحه کتاب سرشار خیال پنجره از نگاه در سایت انتشارات فرشیدپرس

صفحه کتاب ناگاه برف باران در سایت انتشارات فرشیدپرس

صفحه کتاب درخت وهم در سایت انتشارات فرشیدپرس

صفحه کتاب عکاسی از محصول برای تبلیغات در سایت انتشارات فرشید پرس

صفحه کتاب شاعرانه نگاه کن در سایت انتشارات فرشید پرس

جستار صورخیال؛ صنایع بدیع، آرایه های ادبی ، کانون نویسندگان ایران، ۵ دی ۱۳۹۴

جستار شبکه اجتماعی با کاربرد فرهنگی گودریدز، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۵ سال ۱۳، میزان ۱۳۹۴

جستار معنا در شعر پست مدرن، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۶ سال ۱۳، میزان ۱۳۹۴

جستار آیا شعر گفتن، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۲۱ مرداد ۱۳۹۴

جستار موسیقی در شعر آزاد، هفته نامه شهروند کانادا، ۱۲ آذر ۱۳۹۴

جستار آیا شعر گفتن، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۶ سال ۱۳، قوس ۱۳۹۴

جستار شبکه اجتماعی با کاربرد فرهنگی، لوموند دیپلماتیک فرانسه، ۱۴ آبان ۱۳۹۴

مقاله فرهنگ عامه-عمومی-فولکلور، هفته نامه هدهد کانادا، ۱۴ آذر ۱۳۹۶

جستار هنر دیجیتال، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۶ سال ۱۳، قوس ۱۳۹۴

جستار هنر؛ ضد هنر؛ هنرکالا، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۰۹، صفحه ی ۷، ۳ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار موسیقی در شعر آزاد، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۵۷، صفحه ی هنر، ۷ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار موسیقی در شعر آزاد، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۵۱، صفحه ی ۶، ۲ شهریور ۱۳۹۴

جستار معنا در شعر پست مدرن، وب سایت شعرانه، سایت تخصصی شعر ایران و جهان، ۱ دی ۱۳۹۴

جستار آیا شعر گفتن، وب سایت شعرانه، سایت تخصصی شعر ایران و جهان

جستار شبکه اجتماعی گودریدز، خبرگزاری هنر ایران، ۲۵ آبان ۱۳۹۴

فنون شعر، خبرگزاری سرزمین ارتباطات، سرویس فرهنگ و هنر، ۱۶ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار آیا شعر گفتن،خبرگزاری سرزمین ارتباطات، سرویس فرهنگ و هنر، ۲۳ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار موسیقی در شعر آزاد، خبرگزاری دیار میرزا، ۴ مهر ۱۳۹۴

جستار آیا شعر گفتن، خبرگزاری وحدت افغانستان، ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

جستار معنا در شعر پست مدرن، خبرگزاری سرزمین ارتباطات، ۱۳ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار معنا در شعر پست مدرن، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۳۹۴، صفحه ی ۹، ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار هنر دیجیتال، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۱۲، صفحه ی ۷، ۷ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار تایپو گرافی، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۲۲، صفحه ی ۷، ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار آیا شعر گفتن، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۰۵، صفحه ی ۷، ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار شبکه اجتماعی با کاربرد فرهنگی، روزنامه ابتکار، سال چهاردهم، شماره ۳۸۶۹، صفحه ی ۱۶، ۱۴ آذر ۱۳۹۶

جستار تایپوگرافی، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۹۳، سال هفدهم، صفحه ی ۱۰، ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار هنر دیجیتال، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۸۷، صفحه ی ۱۰، ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار نقاشی دیجیتال، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۸۸، صفحه ی ۱۰، ۲۲ شهریور ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار هنر؛ ضد هنر؛ هنر کالا، روزنامه پیام آشنا، ۳ شهریور ۱۳۹۴

جستار معنا در شعر پست مدرن، روزنامه شهروند، ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار آیا شعر گفتن، روزنامه پیام آشنا، ۷ شهریور ۱۳۹۴

جستار موسیقی در شعر آزاد، روزنامه پنجره ی نو، ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

شاگردی با آثار مکتوب: یعنی اینکه شاگرد با استفاده از رساله ها، کتاب ها، مقاله ها، جستار ها و دیگر اسباب شاگردی آموزش دیده است و به صورت حضوری و رو در رو در خدمت حضرت استاد نبوده است.

داستان درون شب، وب سایت داستان فرشید خیرآبادی

داستان کوچه، وب سایت داستان فرشید خیرآبادی

جستار آرکاییزم یا باستان گرایی، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

جستار فنون شعر، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

جستار موسیقی در شعر آزاد، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

هنر سورئالیستی: هنرمند، شاعر یا نویسنده در فضایی ویژه فرو می رود و دست به آفرینش یکباره اثر هنری می زند و پس از آن اثر پدید آمده دیگر قابل تغییر نخواهد بود. چنین آثاری با آثار هنر گذشتگان که فقط تکنیک در آنها مهم بود بسیار متفاوت است. در این فضا-حالت الهام های پیامبرگونه بر نوع بشر فرود می آید.

داستان اول اکتبر، وب سایت داستان فرشید خیرآبادی

داستان ویلا و لیلا، وب سایت داستان فرشید خیرآبادی

داستان کلاغ مرا می بیند، وب سایت داستان فرشید خیرآبادی

داستان همشهری سزان، وب سایت داستان فرشید خیرآبادی

جستار تایپوگرافی، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

جستار هنر دیجیتال، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

جستار آیا شعر گفتن، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

جستار معنا در شعر پست مدرن، وب سایت مقاله های ادبی فرشید خیرآبادی

شعر در شرایط بارانم، کانون نویسندگان ایران، ۲۸ تیر ۱۳۹۶

شعر یادت هست گفتم؟، کانون نویسندگان ایران، ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

داستان همشهری سزان، انجمن قلم ایران، ۱۳۹۴

شعر ای عشق، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۹۹۳، صفحه ی ۱۶، ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار فنون شعر، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۳۹۹، صفحه ی ۹، ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار موسیقی در شعر آزاد، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۳۹۷، صفحه ی ۹، ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

شعر سرزمین ها دور از فرسنگ ها، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۸۹، صفحه ی ۱۶، ۸ اذر ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

شعر از شهر گذشت، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۵۰۵۶،صفحه ی ۱۲، ۱۴ آذر ۱۳۹۶  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان آبی پوست، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۵۱۰، صفحه ی ۱۶، ۷ دی ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان توهم شهروندی، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۷۴، صفحه ی ۱۰، ۵ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

شعر ۸۳ از کتاب درخت وهم، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۸۳، صفحه ی ۱۰، ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

شعر ۸۷ از کتاب درخت وهم، روزنامه افرینش،شماره ۵۰۸۴، صفحه ی ۱۰، ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

شعر ۹۶ از کتاب درخت وهم، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۸۵، صفحه ی ۱۰، ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

شعر بار سفر بسته، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۶۵، صفحه ی ۱۰، ۲۶ مرداد ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان کلاغ مرا می بیند، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۶۶، صفحه ی ۱۰، ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار آیا شعر گفتن، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۶۷، صفحه ی ۱۰، ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار فنون شعر، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۷۰، صفحه ی ۱۰، ۱ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان درون شب، روزنامه صدای ملت، شماره ۶۲۵، ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان سنگ، روزنامه ابتکار، شماره ۳۲۶۷، صفحه ی ۹، ۲۲ مهر ۱۳۹۴

جستار هنر؛ ضد هنر؛ هنر کالا، روزنامه ابتکار، صفحه ی ۱۶، ۴ دی ۱۳۹۶

داستان دیده ام، روزنامه عصر مردم، سال بیستم، شماره ۵۶۳۱، ۷ آذر ۱۳۹۴

شعر رهایی و شعر ۹۳ از کتاب درخت وهم، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۶۳، صفحه ی ۶، ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

داستان سنگ، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۶۹، صفحه ی ۷، ۲۳ شهریور ۱۳۹۴

داستان درون شب، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۷۷، صفحه ی ۱۰، ۹ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان توهم شهروندی، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۵۵، صفحه ی ۷، ۷ شهریور ۱۳۹۴

داستان سنگ، روزنامه پنجرهٔ نو، شماره ۱۵۷۰، ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

انتشار آثار ادبی در روزنامه پیام آشنا – شمارگان ۴۶۰ ،۴۶۳ ،۴۶۸ ،۴۶۹ ،۴۷۳ ،۴۷۷ ،۴۷۸ ،۴۷۹ ،۴۸۰ ،۴۸۱

صورخیال؛ صنایع بدیع؛ آرایه های ادبی، روزنامه پیام زمان، ۲۶ مرداد ۱۳۹۴

داستان پنج سال و نیم می گذرد، روزنامه شهروند، ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان درون شب، روزنامه شهروند، ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

صفحه آثار منتشر شده در وب سایت زیباشهر

داستان همشهری سزان، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۸۸، صفحه ی ۱۶، ۷ آذر ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان ویلا و لیلا، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۶۳، صفحه ی ۱۶، ۷ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان هایکو برای مردگان، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۵۰۲، صفحه ی ۱۶، ۲۸ اذر ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان اول اکتبر، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۵۰۰، صفحه ی ۱۶، ۲۵ آذر ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان فقط دو ساعت، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۷۷، صفحه ی ۱۶، ۲۴ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان سنگ، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۲۵، صفحه ی ۱۶، ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان کلاغ مرا می بیند، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۳۹۹، صفحه ی ۱۶، ۲۲ مرداد ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان درون شب، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۲۳، صفحه ی ۱۶، ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان شب شهردار، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۷۰، صفحه ی ۱۶، ۱۶ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان دیده ام، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۲۰، صفحه ی ۱۶، ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان پنج سال و نیم می گذرد، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۳۹۴، صفحه ی ۱۶، ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان توهم شهروندی، روزنامه آفتاب یزد، شماره ۴۴۱۸، صفحه ی ۱۶، ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان درون شب، روزنامه ابتکار، صفحه ی ۹، ۲۰ آبان ۱۳۹۴

داستان کلاغ مرا می بیند، روزنامه ابتکار، شماره ۳۲۹۶، صفحه ی ۹، ۲۵ مهر ۱۳۹۴

داستان کوتاه ویلا و لیلا، روزنامه آفرینش، سال هفدهم، شماره ۵۰۶۸، صفحه ی ۱۰، ۲۹ مرداد ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان شب شهر دار، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۸۰، صفحه ی ۱۰، ۱۲ شهریور ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان پنج سال و نیم می گذرد، روزنامه افرینش، ۵۰۸۲، صفحه ی ۱۰، ۱۵ شهریور ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان سنگ، روزنامه افرینش، شماره ۵۰۶۹، صفحه ی ۱۰، ۳۱ مرداد ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان دیده ام، قسمت اول، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۷۰، صفحه ی ۱۰، ۱ شهریور ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان دیده ام، قسمت دوم، روزنامه آفرینش، شماره ۵۰۷۲، صفحه ی ۱۰، ۳ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان کوتاه همشهری سزان، روزنامه عصر مردم، سال ۲۱، شماره ۵۶۴۶، صفحه ی ۷، ۲۸ آذر ۱۳۹۴

داستان درون شب، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۸۰، صفحه ی ۷، ۶ مهر ۱۳۹۴

داستان پنج سال و نیم می گذرد، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۶۵۲، صفحه ی ۷، ۵ دی ۱۳۹۴

داستان کلاغ مرا می بیند، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۹۸، صفحه ی ۷، ۲۷ مهر ۱۳۹۴

داستان کلاغ مرا می بیند، سایت کافه داستان، ۲۰ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان درون شب، روزنامه پیام آشنا، شماره ۴۶۰، ۶ خرداد ۱۳۹۴

داستان شب شهردار، سایت کافه داستان، ۲۴ آذر ۱۳۹۴

داستان شب شهردار، ماهنامه ماندگار، آبان ۱۳۹۴

داستان کوتاه اول اکتبر، سایت مرور ادبیات ایران، آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان توهم شهروندی، هفته نامه شهروند کانادا، صفحه ی ۴۰، ۵ شهریور ۱۳۹۴

شعر در شرایط بارانم، هفته نامه شهروند کانادا، ۱۴ آبان ۱۳۹۴

جستار نقاشی دیجیتال، هفته نامه شهروند کانادا، ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

شعر به شاعری معتقدم، هفته نامه شهروند کانادا، ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

شعر من در اقلیتم، پایگاه الکترونیکی پیوند سرا آلمان، ۲۹ آبان ۱۳۹۴

داستان اول اکتبر، پایگاه الکترونیکی پیوند سرا آلمان، ۲۵ مهر ۱۳۹۴

داستان دیده ام، فصلنامه سپیده افغانستان، شماره نهم، سال ۱۳۹۴

چند شعر از کتاب درخت وهم، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۱۳ آبان ۱۳۹۴

شعر رفتار با دوزخ، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۲۰ تیر ۱۳۹۶

شعر چیزی به سان دریا، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۳۰ ثور ۱۳۹۶

شعر رهایی، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

داستان سنگ، خبرگزاری وحدت افغانستان، ۲۰ مهر ۱۳۹۴

جستار تایپوگرافی، خبرگزاری وحدت افغانستان، ۶ آبان ۱۳۹۴

شعر ای عشق، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۱۱ سال ۱۵، عقرب ۱۳۹۶

جستار فنون شعر، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۴ سال ۱۳، اسد ۱۳۹۴

داستان همشهری سزان، لوموند دیپلماتیک فرانسه، ۲۲ آبان ۱۳۹۴

داستان اول اکتبر، لوموند دیپلماتیک فرانسه، ۱۸ آبان ۱۳۹۴

داستان هایکو برای مردگان، لوموند دیپلماتیک فرانسه، ۱۱ آبان ۱۳۹۴

شعر ۸۳ از کتاب درخت وهم، نشریه ادبی پوشه کانادا، شماره ۴۱۱۷، ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

شعر مست حنجره ی شب، نشریه ادبی پوشه کانادا، شماره ۴۱۵۹، ۳ آبان ۱۳۹۴

شعر ای عشق، هفته نامه هدهد کانادا، ۱۴ آذر ۱۳۹۶

جستار معنا در شعر پست مدرن، هفته نامه هدهد کانادا، ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

یادداشتی بر کتاب عکس شاعرانه نگاه کن، نشریه همیاری کانادا، ۴ شهریور ۱۳۹۶

داستان همشهری سزان، نشریه روز آنلاین، ۱۴ آبان ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان کوتاه اول اکتبر، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۶ سال ۱۳، آبان ۱۳۹۴

داستان هایکو برای مردگان، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

جستار هنر دیجیتال و داستان کوتاه درون شب، نشریه زندگی افغانستان، ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

داستان فقط دو ساعت، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۶ سال ۱۳، قوس ۱۳۹۴

داستان شب شهردار، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۵ سال ۱۳، میزان ۱۳۹۴

داستان دیده ام، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۲۲ آبان ۱۳۹۴

داستان سنگ، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۲۶ مرداد ۱۳۹

داستان دیده ام، نشریه ادبی نی افغانستان، شماره ۵ سال ۱۵، اردیبهشت ۱۳۹۶

جستار شبکه اجتماعی با کاربرد فرهنگی، وب سایت مقاله های فرشید خیرآبادی

جستار شبکه اجتماعی با کاربرد فرهنگی، خبرگزاری سرزمین ارتباطات، ۱۵ آذر ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

جستار شبکه احتماعی با کاربرد فرهنگی گودریدز، گفتمان دیپلماسی افغانستان، ۱۳ آبان ۱۳۹۴

شاعرانه نگاه کن، کانون نویسندگان ایران، ۹ خرداد ۱۳۹۶

کتاب عکس عکاسی ار محصول برای تبلیغات منتشر شد، کانون نویسندگان ایران، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

دو کتاب عکس شاعرانه نگاه کن و عکاسی از محصول از فرشید خیرآبادی منتشر شد، روزنامه سراسری جام جم، شماره ۴۸۵۵، صفحه فرهنگ و هنر، ۳ تیر ۱۳۹۶

خبر انتشار کتاب عکس عکاسی از محصول برای تبلیغات، خبرگزاری آنا، ۳۰ مهر ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

یادداشتی بر کتاب سرشار خیال پنجره از نگاه، روزنامه عصر مردم، سال بیستم، شماره ۵۶۲۷، صفحه ی ۷، ۲ آذر ۱۳۹۴

یادداشتی بر کتاب ناگاه برف باران، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۵۶۹، صفحه ی ۷، ۲۳ شهریور ۱۳۹۴

یادداشتی بر کتاب عکس شاعرانه نگاه کن، روزنامه عصر مردم، شماره ۵۶۲۷، صفحه ی ۷، ۲ آذر ۱۳۹۴

خبر انتشار کتاب عکاسی از محصول برای تبلیغات، روزنامه پنجره ی نو، شماره ۱۵۹۹، ۳۱ شهریور ۱۳۹۴  [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

خبر انتشار کتاب سرشار خیال پنجره از نگاه، روزنامه پنجره ی نو، شماره ۱۵۹۹، ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

خبر انتشار کتاب شاعرانه نگاه کن، روزنامه پنجره ی نو، شماره ۱۵۹۹، ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

خبر انتشار کتاب عکس عکاسی از محصول برای تبلیغات در خبرگزاری فرهنگ پرس افغانستان،۱۵ تیر ۱۳۹۶ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

یادداشتی بر کتاب عکس شاعرانه نگاه کن در نشریه هدهد کانادا، ۶ تیرماه ۱۳۹۶ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

یادداشتی بر کتاب عکس شاعرانه نگاه کن و معرفی آثار هنری در نشریه همیاری کانادا، ۴ شهریور ۱۳۹۶

دو کتاب “شاعرانه نگاه کن !” و “عکاسی از محصول برای تبلیغات” اثر فرشید خیرآبادی در نشر فرشید پرس منتشر شد، خبرگزاری هنر آنلاین، ۲۲ آبان ۱۳۹۴

نقد و بررسی کتاب شعر سرشار خیال پنجره از نگاه، خبرگزاری سرزمین ارتباطات، ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

انتشار کتاب شاعرانه نگاه کن در سایت هنری سیمین دخت [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

انتشار کتاب عکاسی از محصول برای تبلیغات در سایت هنری سیمین دخت [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

انتشار کتاب درخت وهم در سایت هنری سیمین دخت [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

خبر انتشار رایگان کتاب عکاسی از محصول برای تبلیغات، خبرگزاری سرزمین ارتباطات، ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

خبر انتشار رایگان کتاب شاعرانه نگاه کن، خبرگزاری سرزمین ارتباطات، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

خبر انتشار دو کتاب عکس در سایت ادبیات مرور ایران [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

یادداشتی بر کتاب شعر ناگاه برف باران در سایت مرور ادبیات ایران [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

انتشار شعر ۹۲ از کتاب ناگاه برف باران، وب سایت تخصصی ادبیات شعرانه [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

کتاب درخت وهم سروده ی فرشید خیرآبادی در سایت آمازون، خبر فارسی

صفحه رسمی کتاب شعر سرشار خیال پنجره از نگاه در گودریدز

صفحه رسمی کتاب شعر ناگاه برف باران در گودریدز

صفحه رسمی کتاب شعر درخت وهم در گودریدز

صفحه رسمی کتاب عکس عکاسی از محصول برای تبلیغات در گودریدز

صفحه رسمی کتاب عکس شاعرانه نگاه کن در گودریدز

جستار نقاشی دیجیتال، وب سایت مقاله های فرشید خیرآبادی

نقد و بررسی نقاشی دیجیتال و انتشار آثار نقاشی فرشیدخیرآبادی، لوموند دیپلماتیک فرانسه، ۴ آبان ۱۳۹۴

هنر اصیل: اوریجینال Original ، هنری که به ذات آفریده شده است، کپی، تقلب، دزدی یا دیگر انواع غیرقانونی را شامل نمی شود. هنر اصیل هنر کالا نیست.

شعر ای عشق، کانون نویسندگان ایران، ۲۹ شهریور ۱۳۹۶

شعر از شهر گذشت، نشریه ادبی پوشه کانادا، ۱۳ شهریور ۱۳۹۷

صفحه رسمی کتاب دیالوگ پیروزی در گودریدز

صفحه رسمی کتاب سرزمین داستان در گودریدز

 • منابع نشریات داخلی

شعر منم که سد منم شعری از فرشید خیرآبادی، مجله اینترنتی زیباشهر
معرفی کتاب شعر سرشار خیال پنجره از نگاه در سایت تخصصی شعر یانوس، ۲۵ مهر ۱۳۹۴
انتشار شعر، ماهنامه روشنای زندگی، شماره هشتم، سال ۱۳۹۴
کتاب «درخت وهم» در سایت آمازون، وب سایت فرهنگ امروز، پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی فرهنگ و علوم انسانی

 • منابع نشریات خارجی فارسی زبان

مقاله هنری «هنر؛ ضدهنر؛ هنر کالا»، وب سایت خبرگزاری افغان پیپر در خبرگزاری وحدت افغانستان، تمامی آثار هنری و ادبی منتشر شده است.

 • منابع نشریات خارجی غیر فارسی زبان

انتشار کتاب های دوگانه عکس در وب سایت General-ebooks [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]

 • پیوند به بیرون

سایت رسمی عکاسی فرشید خیرآبادی
پادکست های شعر فرشید خیرآبادی را اینجا گوش کنید.
نشر فرشیدپرس
انتشار شعر از شهر گذشت در فارس
پیج نقد و بررسی هنر دیجیتال، انتشار آثار عکاسی و نقاشی فرشید خیرآبادی، وب سایت اکا ایران
انتشار داستان کلاغ مرا می بیند در سایت کافه داستان [ لینک توسط صاحب سایت منبع تخریب شده است ]